Ekogroszek "Ekobran", Rumia


Ekogroszek „EKOBRAN” jest optymalnej jakości, niezawodnym paliwem do kotłów retortowych, wyselekcjonowanym z wysokogatunkowego węgla kamiennego.

„EKOBRAN” powstaje w wyniku kruszenia wysokogatunkowego węgla kamiennego, który wcześniej został poddany procesowi płukania. Jest to metoda eliminacji zanieczyszczeń (głównie w postaci kamienia) polegająca na umieszczaniu wydobytego węgla w roztworze (o odpowiednio dobranej gęstości), w którym węgiel utrzymuje się na powierzchni, a kamień i inne zanieczyszczenia opadają na dno. Dzięki temu „EKOBRAN” to ekogroszek pozbawiony kamienia który jest najczęstszą przyczyną awarii układu transportującego paliwo w Twoim kotle.

„EKOBRAN” jest pakowany w wygodnych i czystych workach o masie 25 kg. Paleta zawiera 40 worków czyli 1 t wysokogatunkowego produktu.

- Brak zanieczyszczeń (kamienia) oraz miału dzięki temu układ transportujący paliwo w Twoim kotle działa bezawaryjnie.
- Niska spiekalność EKOBRANU (liczba Rogi w zakresie 0-3) zapobiega gromadzeniu się na palniku spieczonych popiołów i niedopalonego paliwa. Dzięki temu proces spalania w Twoim kotle przebiega bez zakłóceń i wygaszeń płomienia.
- Temperatura mięknienia popiołów EKOBRANU (powyżej 1200 °C) poprawia efektywność spalania.
- Niska zawartość siarki EKOBRANU (do 0,5 %) ogranicza powstawanie związków siarki, które po połączeniu z parą wodną tworzą kwas siarkowy. Dlatego też stosując EKOBRAN wpływasz na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego i przedłużasz żywotność swojego kotła.
- Czyste, wygodne i praktyczne opakowanie.
- Bardzo niska wilgotność od 3-14% (można uczciwie powiedzieć że jest to suchy ekogroszek). Dla przykładu drewno suszone komorowo powinno mieć optymalną wilgotność nie przekraczającą 15%.
- Długoletnia bezawaryjna praca pieca – pod warunkiem stosowania EKOBRANU i wykonywania przeglądów oraz regulacji kotła zgodnie z zaleceniami producenta
- Optymalne parametry spalania w piecach retortowych
- Bardzo dobra relacja ceny do jakości

Parametry jakościowe produktu :

- Ciepło spalania ~29 000kJ/kg
- Wartość opałowa (w stanie roboczym) ~24 300 kJ/kg
- Wartość opałowa (w stanie analitycznym) ~27 800 kJ/kg
- Zawartość popiołu (w stanie roboczym) do 8 %
- Zawartość siarki całkowitej (w stanie roboczym) do 0,5 %
- Liczba Rogi w zakresie 0-3 ; węgiel z kategorii Niespiekalny
- Temperatura mięknienia min. 1200 °C
- Granulacja 5 - 25 mm

Polska, Rumia
Ekobran
Gotówka
do 2 dni roboczych
1 worek
Ekobran
 
 


Liczba wyświetleń strony: 3882