Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

"JOT" Skład Opału - Pellet, Ekogroszek

35

Dziękujemy za wiadomość

Dlaczego akurat pellet?

Autor: "JOT" Skład Opału - Pellet, Ekogroszek, publikacja: 2016-05-10

Czym jest pellet? Pellet jest biopaliwem w formie granulatu wykorzystywanym coraz częściej do ogrzewania domów i pomieszczeń przemysłowych. Produkuje się go ze sprasowanej, zmielonej trociny pochodzącej zazwyczaj z niestandardowych odpadów drzewnych, przy zachowaniu odpowiednich warunków temperatury i wilgotności. Biorąc pod uwagę jego właściwości energetyczne oraz komfort dla użytkownika, jest zaliczany do najefektywniejszych źródeł energii.

Zdjęcie nr 1

Pellet = dobry wybór

Użytkownicy, wybierając pellet, liczą na jego wysoką jakość. Sprawdzić ją można na podstawie uzyskanych certyfikatów, jakie uzyskał produkt. Najbardziej popularne, a jednocześnie cieszące się największym uznaniem certyfikaty to DIN Plus i EN Plus A1, którymi może pochwalić się większość dostawców. Ze względu na różnorodność instalacji grzewczych oraz palników rynek oferuje wiele produktów renomowanych marek, pozwala to klientom wybrać odpowiedni granulat.

Zdjęcie nr 2

Pellet = eko

Pellet to paliwo ekologiczne. Po spaleniu 1 tony pozostaje około 3-5 kg popiołu. Można go wykorzystać jako nawóz w przydomowym ogrodzie (przy umiejętnym stosowaniu przyniesie nam dodatkowe korzyści z uprawy roślin ozdobnych), jest także łatwy w przechowywaniu (wystarczy zachować suche warunki). Opał ten głównie pakowany jest w worki po 15 kg. Uzupełnianie zasobnika trwa zaledwie kilka minut, po tej czynności użytkownik nie musi zmieniać odzieży. Inne plusy pelletu: nie brudzi miejsc składowania, nie emituje CO2 i przykrych zapachów, a także nie wchodzi w reakcje alergiczne. Jego istotną zaletą jest również bardzo niska wilgotność na poziomie 5-6%.

Zdjęcie nr 3

Dostępność pelletu

Dzięki zasobom naszego kraju w surowiec do produkcji pelletu, jak również dzięki dobrej gospodarce leśnej nie musimy martwić się o dostęp do produktu przez najbliższe dziesiątki lat. Producenci pelletu w okresie wiosenno-letnim nie wykorzystują wydajności maszyn w 100%, co sprawia, że finalny produkt jest w atrakcyjniejszej cenie, zachowując wymaganą jakość, niż ten udostępniany w szczycie sezonu opałowego.

Zdjęcie nr 4

Oszczędności!

Cieplej i wygodniej, ale żeby oprócz tego było jeszcze taniej! Prostą metodą na to jest zakup pelletu kilka miesięcy przed sezonem opałowym. Wówczas jest możliwość zaoszczędzenia nawet 20% kosztów ogrzewania.

Zdjęcie nr 5

Opracowano:
Jerzy Grześkowiak
"JOT" Skład Opału - Pelet, Ekogroszek

Pellet - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 4 389 Producentów i Dostawców Pelletu najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o pellecie

Skontaktuj się